PARANA Yayınları yazarları hakkında bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yazarlarımız İle Tanışın Yazarlarımız Kimler

cihan-alkan

Cihan ALKAN 1983 yılında Adana’nın Ceyhan ilçesinde doğan Cihan Alkan, ilk ve orta öğrenimini Adana’da tamamladı. Yükseköğrenime 2001 yılında Niğde Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümüne yerleşerek başladı. Bu bölümden 2005 yılında mezun oldu. Tarih alanında yaptığı çalışmalar ile tanınan yazar, on yılı aşkın süredir öğretmenlik yapmaktadır.

bayram-yildizgil

Bayram YILDIZGİL 1988 yılında Gaziantep’in İslâhiye ilçesinde doğan yazar, Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Master yapan yazar çalışmalarına devam etmektedir.

Canan-hnm-foto-2-250x250

Canan ÖNER EROL 1978 yılında doğan yazar ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi. Ardından Sinema Tv okudu. Senaryo Yazım teknikleri alanlarında eğitimler gördü. Özel sektörde Halkla ilişkiler alanında yöneticilik yaptı. Çeşitli ulusal dergilerde Halkla İlişkiler Uzmanı titriyle CRM ve MPR alanında uzmanlaştığı konularda mesleki makaleleri yayınlandı. Ulusal yayınlanan gazetelerde “Perşembe Yazıları” adlı köşe yazıları yayınlandı. Bu köşe yazılarını ‘’Ben değilsem kim? Şimdi değilse ne zaman? İsimli ilk kitabında derledi.’’ Hollanda’da yayınlanan kadın dergilerinde yazı ve röportajları yayınlandı. Sayfa editörlüğü yaptı. Cemiyet, sanat, siyaset ve tıp dünyasının ünlü simalarıyla Pazartesi Röportajları adıyla söyleşiler gerçekleştirdi. Sekiz farklı kadın, sekiz röportaj, 8 Mart temasıyla Muhayyer Muhabbetler kitabında bu söyleşilerden bazılarını derledi… İletişim uzmanlığı, gazetecilik ve yazarlık dışında Rüzgar’ın Annesidir…

ozgur-irenhur

Özgür İRENHÜR 2 Nisan 1977 günü Üsküdar’da doğdu. Çevre Mühendisi oldu ama mesleğini hiç yapmadı. Son Kişot Dergisi’nde (2004) ilk ve son şiiri yayınlandı. 2008 yılından beri öykü yazıyor. Mahsus Mahal, Akatalpa Öykü, 21 Gram Edebiyat, Şarlo, Özgür Edebiyat Dergisi ve Karakedi Dergisi'nde öyküleri yayınlandı. İstanbul’da yaşıyor.

Homeopati ve Fitoterapi

Ali ELMALI 1981 yılında İsviçre’nin Basel Kantonu’nda dünyaya geldi. İsviçre’de aldığı eğitim boyunca Avrupa medeniyetini, standartlarını öğrendi. Alternatif tıp sertifikası ile bitkisel şifalar üzerinde araştırmalar yaparak hizmet sunar ve ayrıca astroloji sertifikası ile herkese özel eğitim vererek ticari ve kişisel haritalar çıkartır. Yanı sıra özel aile ve ikili ilişkilerde koçluk sertifikası ile de hizmet veren Ali Elmal’nın verdiği diğer hizmetleri; simya ve ebced ilmi, manevi terapiler ile fiziksel ve ruhsal tedavilerdir

Turgut Bey

Turgut TUNÇ Turgut TUNÇ 1971 yılında Beykoz’da doğdu. 2015 yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Siyaset Bilimi & Uluslararası İlişkiler Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Bir dönem Tut Ellerinden Uluslararası İnsani Yardım Derneği yöneticiliği ve birçok insani yardım organizasyonunda gönüllü olarak görev aldı. Otuza yakın ülkeyi gezen Turgut TUNÇ, “Gezgin Gurmeyiz” isimli yöresel tatları yerinde keşfetmek için yollara düşen bir ekibin parçası olarak aynı adlı sitenin editörlüğünü yürütmektedir. Çeşitli internet sitelerinde ve dergilerde gezi yazıları yazan TUNÇ; evli ve 3 çocuk babasıdır.

E.Yıldızgil foto 2

Emine YILDIZGİL 1990 yılında Gaziantep’in Islahiye ilçesinde doğan yazar ilkokul ve liseyi burada tamamladı. İşletme fakültesi mezunu olan yazarın farklı gazetelerde köşe yazıları ve röportajları yayınlandı. Evli ve ikiz annesidir.

Çiftçi

Mehmet Dursun ÇİFTÇİ 1996 yılında Gaziantep'te doğan yazar, lise öğrenimini İslahiye İbn-i Sina Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 2014-2016 yıllarında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon bölümünü okudu. Halen Gaziantep Üniversitesi İslahiye MYO'nda Organik Tarım 2.sınıf öğrencisidir.

mustafa-bal

Mustafa BAL Şair-Yazar Mustafa BAL. Mersin’in küçük bir ilçesi olan Bozyazı’da doğan yazar ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Halen Gazi Üniversitesi’nde lisans eğitimini sürdürmekte... Yazın hayatına erken yaşlarda başlayıp şiir, seslendirmeler ve radyo sunuculuğu yaptı. İlk kitabı olan Aşka Yakalanış’ı on dokuz yaşındayken yazdı. “İki güç olan silah ve kalem ile hayatımı sürdürmekteyim” diyen yazar kalemin silahtan daha güçlü olacağına inanır ve yazılarında insancıllık ön plana çıkar.

hazim-serbest

Hazım SERBEST 1985 yılında İstanbul’da doğan yazar Anadolu Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. Cumhurbaşkanlığı Makamınca tevcih edilen Devlet Övünç Madalyası sahibi olan yazar alanında birçok kurs, eğitim, seminer vb. faaliyetlere katılmıştır. Çalışmalarını Orta Doğu ve Mısır üzerine yoğunlaştıran yazar eğitim ve çalışmalarına halen devam etmektedir.

hz-ask

Hz. AŞK Meçhul Sevgili “Aşkın 7 Sırrı” kitabının yazarı.

cevat-varli

Cevat VARLI 10 Nisan 1970 tarihinde Trabzon'un Of ilçesinde dünyaya gelen şair evli ve iki çocuk babasıdır. Yazım hayatına 1986 yılı lise sıralarında şiirle başladı. Beş adet şiir kitabından sonra toplumuna vermek istediği mesajları için roman çalışmalarına yoğunlaştı. Ayrıca çeşitli dergilerde çalışmalarını yayınlayan yazar sivil toplum platformlarında ve üniversiteler bünyesinde konferans ve seminer programlarına devam etmektedir.

Teyfik yeni

Teyfik ABANOZ İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, 1986 yılında doğan yazar ilk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Üniversiteyi Balıkesir’de elektronik bölümde okudu. Peygamber ocağında, askerlik mesleğine başladı. İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde ikinci kez lisans eğitimini tamamladı. Üstadım dediği Rüzgâri Cevat Varlı’dan “Arafi” mahlasını aldı. Kaybedenlerin Masalı isimli şiir kitabını çıkardı, 15 Temmuz Direniş Şiirleri Antolojisinde yer aldı. Yazmakta olduğu roman ve kaleme aldığı şiirleri ile edebiyata katkıda bulunmaya devam etmektedir.

rumeysa-betul-dogan

Rumeysa Betül DOGAN 1990 yılında Eskişehir’de doğan yazar, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu. 2016 yılında yine aynı üniversitenin Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon Eğitimini aldı. Edebiyat öğretmeninin desteğiyle Atatürk Lisesi’nde okuduğu sıralarda okul gazetesinde yazıları yayınlanmaya başladı. Bu süreç üniversite hayatında da devam etti ve amatör olarak gazetecilikle ilgilendi. Genç Dergi, Milat Gazetesi gibi gazete ve dergilerde röportajları yayınlandı. Bir haber sitesinde köşe yazıları yazdı ve bazı edebiyat sitelerinde birçok öykü ve şiiri yayınlandı.

Zehra Hnm

Zehra ÇAKIROĞLU Bartın’ın küçük bir kasabasında dünyaya gelen yazar, ilk ve ortaöğrenimini Kütahya’da tamamladıktan sonra, yükseköğrenimini Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin Eğitim Fakültesinde Türkçe Öğretmenliği bölümünü bitirdi ve 2005 yılında Zonguldak/Çaycuma’daki görevine başladı. Baba mesleği gereği daha çocukluğundan itibaren memleketi köşe bucak dolaşmaya başlayan yazar ülkemizin farklı illerinde eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.

eyüp-hayta

Eyüp HAYTA 19.10.1984 tarihinde Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi’nin Boğazören Köyünde doğan yazar Osmaniye’nin Kadirli İlçesi’nin Sarıtanışmanlı köyünde yaşamaktadır. Atatürk Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği mezunudur. Halen öğretmenlik yapan yazar yürüyüş yapmayı, seyahat etmeyi, doğal hayatı, kuşları, hayvanları, temiz havayı, ırmakları, tabiatı sever. Ayrıca balık tutmayı ve bisiklete binmeyi seven yazarın ilk kitabı “Yıldızlarda Asılı Kaldı Uçurtmam” adlı eserdir. Şiir yazmaya devam eden yazar aynı zamanda bir hikâye kitabı da yazmaktadır.

Yakup Agturk foto 2

Yakup AĞTÜRK 1986 yılında Gaziantep’te doğdu ve ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimimi Gaziantep’te yükseköğrenimini Mersin Üniversitesi’nde tamamladı. Okul hayatı sonrası tüm çalışma hayatını özel sektörde geçirdi. Halen özel sektörde bölge sorumlusu olarak görev yapmakta, bekâr ve bir kız çocuğu babası.

Beyaz

Beyaz

Beyaz